غلّه – دانه پرینتر سه بعدی پرینت یک ساختمان

غلّه – دانه: پرینتر سه بعدی پرینت یک ساختمان بزرگترین پرینتر سه بعدی

گت بلاگز اخبار گوناگون عکس ، راز مومیایی جیغ‌زننده

باستان‌شناسان می‌گویند مومیایی مصر باستان که در حال کشیدن فریادی ابدی از دنیا رفته هست، می‌تواند فردی سلطنتی باشد که ۳۰۰۰ سال پیش به جرم اقدام به قتل فرعون کشته

عکس ، راز مومیایی جیغ‌زننده

راز مومیایی جیغ زننده/عکس

عبارات مهم : فرعون

باستان شناسان می گویند مومیایی مصر باستان که در حال کشیدن فریادی ابدی از دنیا رفته هست، می تواند فردی سلطنتی باشد که ۳۰۰۰ سال پیش به جرم اقدام به قتل فرعون کشته شده است است.

به گزارش آنا، یک قرن پیش بقایای مومیایی غیرمعمولی در معبد تدفینی «دیر البهاری» در مصر کشف شد. هویت واقعی این مومیایی که حالت صورت ای وحشت زده و دردناکی دارد، جهت سال ها دانشمندان را گمراه کرده بود.

متخصصان می گویند مومیایی جیغ زشت به گونه ای دفن شده است که تاکنون سابقه نداشته هست؛ دست و پای او با چرم و بدنش با پوست گوسفند پوشانده شده است بود که این امر نشان می دهد متوفی فردی ناپاک محسوب می شده است هست. همچنین دهان این مومیایی باز باقی مانده هست، گویی مسموم شده است است.

بعد از سال ها بررسی مشخص شده است است که این بقایا متعلق به پسر خائن شاه «رامسس سوم» است که نقشه قتل پدرش را در سر داشته است و به همین علت به فوت محکوم و حلق آویز شد.

بدن پسر خائن در نزدیکی معبد مشهور خاندان سلطنتی در ساحل غربی رود نیل دفن شده است هست. در حالی که بدن باقی افراد خاندان سلطنتی در کتان سفید پوشانده شده است اند و با دقت خاصی مومیایی شده است اند ولی بدن مومیایی جیغ زشت در پوست گوسفند پیچانده شده است است و فرآیند مومیایی کردن او هم بی دقتی تمام انجام شده است هست. در واقع بدن این مومیایی به سادگی در نمک ناترون قرار گرفته شده است است تا خشک شود و حتی مقداری از آن نیز در دهان او ریخته شده است است.

این مومیایی با اسم «مرد ناشناس ای» نیز آشنا می شود و در حال حاضر جهت نخستین بار در موزه قاهره مصر به نمایش گذاشته شده است است.

عکس ، راز مومیایی جیغ‌زننده

مومیایی جیغ زشت در سال ۱۸۸۶ کشف شد. دانشمندان در ابتدا گمان می کردند که این مرد مرموز مسموم شده است است ولی آنالیزهای بعدی حاکی از آن بود که هیچ نشانی از مسمومیت در بدن این مومیایی دیده نشده است.

به گفته دانشمندان، نشانه های اطراف گردن مومیایی جیغ زشت نشان می دهد که به احتمال زیاد این فرد حلق آویز شده است است.

در متون باستانی مصر آمده است که شاهزاده «پنتاور»، پسر فرعون، و ملکه «تیه»، همسر دوم فرعون، نقشه قتل فرعون رامسس سوم را برنامه ریزی کرده بودند.

دانشمندان با استخراج DNA از استخوان مومیایی جیغ زشت و رامسس سوم و انجام آزمایش روی آنها تائید کردند که مومیایی جیغ زشت پسر رامسس سوم بوده است.

مرگ رامسس سوم بسیار مخوف بود و هنوز هم شرح اسرارآمیز زیادی راجع به قتل او وجود دارد. اسکن های صورت گرفته روی مومیایی این فرعون نشان می دهد که گلوی او بریده شده است و انگشت شست پای او نیز کنده شده است است.

پاپیروس های باستانی نشان می دهد که خائن دستگیر شده است است ولی واضح نیست که رامسس سوم بر اثر این اقدام کشته شده است است یا خیر.

باستان‌شناسان می‌گویند مومیایی مصر باستان که در حال کشیدن فریادی ابدی از دنیا رفته هست، می‌تواند فردی سلطنتی باشد که ۳۰۰۰ سال پیش به جرم اقدام به قتل فرعون کشته

واژه های کلیدی: فرعون | گوسفند | مومیایی | مسمومیت | دانشمندان | اخبار گوناگون

عکس ، راز مومیایی جیغ‌زننده

عکس ، راز مومیایی جیغ‌زننده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz