غلّه – دانه پرینتر سه بعدی پرینت یک ساختمان

غلّه – دانه: پرینتر سه بعدی پرینت یک ساختمان بزرگترین پرینتر سه بعدی

گت بلاگز اخبار گوناگون بیماری‌های عجیبی که نامشان را هم نشنیده اید

بیشتر مردم هنگامی که به بیماری عجیب فکر می‌کنند چیزهایی مثل سندروم تورتت یا آلبینیسم به ذهنشان می‌رسد. ولی دنیای بیماری‌ها ظاهرا بی نهایت است و هر لحظه بیماری‌ه

بیماری‌های عجیبی که نامشان را هم نشنیده اید

بیماری های عجیبی که نامشان را هم نشنیده اید

عبارات مهم : اندام

بیشتر مردم هنگامی که به بیماری عجیب فکر می کنند چیزهایی مثل سندروم تورتت یا آلبینیسم به ذهنشان می رسد. ولی دنیای امراض ظاهرا بی نهایت است و هر لحظه بیماری های جدیدی وجود دارند که حتی نامشان را هم نشنیده اید.

به گزارش برترین ها، زیاد مردم هنگامی که به بیماری عجیب فکر می کنند چیزهایی مثل سندروم تورتت یا آلبینیسم به ذهنشان می رسد. ولی دنیای امراض ظاهرا بی نهایت است و هر لحظه بیماری های جدیدی وجود دارند که حتی نامشان را هم نشنیده اید.

بیماری مرد سنگی
بیماری مرد سنگی که در پزشکی با عنوان فیبرودیسپلازی استخوانی یا «fibrodysplasia ossificans progressiva» آشنا می شود یکی از نادرترین و ناتوان کننده ترین بیماری های ژنتیکی هست. در این بیماری بافت استخوانی رشد می کند و حرکات ماهیچه ها، تاندون ها و دیگر بافت های متصل کننده را محدود می کند. حتی ممکن است در افراد مبتلا به این بیماری یک اسکلت دوم رشد کرده و در نهایت آن ها را به مجسمه های زنده تبدیل کند. از آنجا که قلب و سایر اندام های ساخته شده است از ماهیچه هیچ استخوانی ندارند بافت استخوانی در آن ها رشد نمی کند. در سراسر دنیا تنها ۸۰۰ مورد تایید شده است این بیماری وجود دارد و هیچ درمانی جز مسکن جهت تسکین آن وجود ندارد. به طور تصادفی یا بعد از یک آسیب فیزیکی حتی چیز کوچکی مثل تزریق هم می تواند رشد بافت استخوانی را شروع کند. خوشبختانه این بیماری در سال ۲۰۰۶ کشف شد و آزمایش های بالینی در حال حاضر روی آن انجام می شود.

لیپودیستروفی (Lipodystrophy) پیش رونده
گاهی اوقات از این بیماری با عنوان سندروم بنجامین باتن یاد می شود و باعث می شود افراد پیرتر از سن خود به نظر برسند. به طور مثال یک دختر ۱۵ ساله شبیه مادر خواهر ۱۶ ساله خود به نظر می رسد. ولی چطور؟ این بیماری ژنتیکی با فقدان چربی زیر پوست ایجاد می شود. اغلب از دست دادن چربی در صورت اتفاق می افتد و سپس به سمت گردن، اندام فوقانی و تنه می رود. این عنوان باعث چروکیدگی و افتادگی پوست می شود. تاکنون تنها ۲۰۰ مورد از این بیماری در سراسر دنیا گزارش شده است است و زیاد زنان را مبتلا می کند. هیچ درمانی جهت این بیماری وجود ندارد. فقط می تواند از انسولین، سفت کننده های صورت یا تزریق کلاژن استفاده کرد.

بیماری‌های عجیبی که نامشان را هم نشنیده اید

بیماری زبان جغرافی
حدود دو یا سه درصد جمعیت دنیا اشکال نقشه مانندی روی زبانشان دارند. زبان معمولا پوشیده از برآمدگی های کرکی و ارغوانی-سفید رنگی به نام پاپیلای است هنگامی که قسمتی از زبان پاپیلای خود را از دست می دهد به شکل جزایر کوچکی روی زبان در می آید. این طرح مسطح روی زبان روز به روز عوض کردن می کند و بستگی به جای پاپیلای ها دارد. زبان جغرافیایی یک بیماری بی خطر است و علائم خاصی ندارد هرچند بعضی افراد در زبان خود احساس ناراحتی می کنند یا به غذاهای تند حساس می شوند. علت این بیماری هنوز یک راز هست. بعضی مطالعات ارتباط آن را با سایر امراض نشان می دهد. با این حال ممکن است دلایل ژنتیکی داشته باشد، لیکن در خانواده ها رخ می دهد.

بیشتر مردم هنگامی که به بیماری عجیب فکر می‌کنند چیزهایی مثل سندروم تورتت یا آلبینیسم به ذهنشان می‌رسد. ولی دنیای بیماری‌ها ظاهرا بی نهایت است و هر لحظه بیماری‌ه

بیماری گاستروشزی (Gastroschisis)
گاستروشزی یک نقص مادرزادی است که از رشد طبیعی اندام ها جلوگیری می کند. معمولا شکم در اطراف اندام ها در دوران جنینی بسته می شود، ولی در این موارد دیواره شکمی به درستی بسته نمی شود. به همین علت بعضی اندام های جنین بیرون از بدن می مانند. تنها در ایالات متحده آمریکا احتمال گاستروشزی ۳.۷۳ در هر ۱۰۰۰۰ نوزاد هست. در مادران جوان این خطر زیاد کردن می یابد. با اینکه احتمال زنده ماندن آن ها تنها ۵۰ درصد هست، نوزادان متولد شده است با گاستروشزی امروزه ۸۵ – ۹۰ درصد زنده می مانند و عوارض کمتری در بزرگسالی دارند.

بیماری گزرودرما پیگمانتازوم (Xeroderma Pigmentosum)
این بیماری ژنتیکی باعث حساسیت بیش از حد به نور فرابنفش می شود. علت این بیماری جهشی است که در ترمیم DNA مداخله می کند. علائم این بیماری معمولا در اوایل کودکی ظاهر می شوند و بعد از چند دقیقه قرار گرفتن در معرض خورشید، آفتاب سوختگی شدید پیش می آید. در این شرایط پوست خشک شده است و عوض کردن رنگ می دهد. متاسفانه اشخاص مبتلا به این بیماری در معرض مبتلا شدن به سرطان پوست هستند. بدون حفاظت مناسب، تقریبا نیمی از همه کودکان مبتلا تا سن ۱۰ سالگی به نوعی سرطان پوست دچار می شوند. چشم ها نیز در برابر آفتاب برافروخته، تار و دردناک می شوند. هشت نوع متفاوت از این بیماری وجود دارد که هرکدام شدت و علائم خاص خود را دارند. حدود ۲۵۰ هزار نفر در اروپا و آمریکا به این بیماری مبتلا هستند.

ناهنجاری چیاری (Chiari)
مغز افراد مبتلا به ناهنجاری چیاری بیش از حد جهت جمجمه ارزش بزرگ هست. بافت مغز آن ها، معمولا مخچه به کانال نخاعی رانده می شود. تنها یک درصد از جمعیت آمریکا ناهنجاری چیاری دارند و نه تنها در کودکان بلکه در بزرگسالان نیز دیده می شود. در حال حاضر چهار نوع از این بیماری کشف شده است هست. مرسوم ترین و خفیف ترین آن نوع یک و نادرترین و شدیدترین حالت آن نوع چهار است که اغلب منجر به پرسشها عصبی مرگبار می شود. بعضی افراد تا مدت ها هیچ علامتی از خود نشان نمی دهند و تنها سردردهای شدید دارند. در بعضی افراد نیز جراحی جمجمه مهم می شود.

بیماری‌های عجیبی که نامشان را هم نشنیده اید

آلوپسی آره آتا (Alopecia Areata)
آلوپسی آره آتا که با نام ریزش سکه ای مو نیز آشنا می شود یک بیماری خود ایمنی است که سیستم ایمنی اشتبا ها به فولیکول های موی روی سر حمله می کنند و در نتیجه موی قسمتی از سر می ریزد. این بیماری دو شکل دیگر نیز دارد. آلوپسی توتالیت ریختن موی سر به طور کامل است و آلوپسی یونیورسالیس نادرترین شکل آن است که به همه فولیکول های مو مشمول بر موی سر، ابرو، پا، مژه و … حمله می کند. در هر سه مورد مو می تواند دوباره به صورت تصادفی و آینده نگری نشده رشد کند. اگرچه این بیماری حدود دو درصد افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، ولی هیچ درمانی ندارد.

سندروم پاتلای ناخن
آیا از این که پایین را نگاه کنید و ببینید ناخن ندارید می ترسید؟ افراد مبتلا به سندروم پاتلای ناخن اغلب ناخن ندارند یا ناخن ها به شکل غیرطبیعی رشد می کنند، از وسط نصف می شوند و یا خارج از بستر ناخن رشد می کنند. یکی دیگر از علائم ناهنجاری های اسکلتی است که حرکت را محدود می کند. شدیدترین علامت آن عوض کردن شکل یا نبودن کشکک زانو هست. از آن عجیب تر شاخ های شکمی هست، برآمدگی های استخوانی کوچکی روی استخوان لگن که گاهی از روی پوست هم حس می شود. حداقل یک نفر از ۵۰ هزار نفر با این بیماری متولد می شود، ولی علائم آنقدر متنوع هستند که تشخیص ان می تواند بسیار مسئله باشد حتی در خانواده هایی که سابقه این بیماری را دارند.

بیشتر مردم هنگامی که به بیماری عجیب فکر می‌کنند چیزهایی مثل سندروم تورتت یا آلبینیسم به ذهنشان می‌رسد. ولی دنیای بیماری‌ها ظاهرا بی نهایت است و هر لحظه بیماری‌ه

نوروپاتی حسی ارثی نوع یک
این بیماری آنقدر نادر است که شیوع آن حدود دو مورد در هر یک میلیون نفر هست. افراد مبتلا به این بیماری از فقدان حس، معمولا در پاها، بازو ها و دست ها زحمت می برند. توانایی حس درد و دما نیز تحت تاثیر قرار می گیرد، گاهی حتی هیچ حسی درک نمی شود. از آنجا که این بیماری موجب از دست دادن حس درد می شود افراد مبتلا دچار شکستگی های تصادفی یا حتی بافت مردگی می شوند. آن ها حتی ممکن است یکی از اندام هایشان را بشکنند یا زبانشان را گاز بگیرند بدون اینکه دردی احساس کنند. عدم احساس درد می تواند بسیار خطرناک باشد و زخم ها و صدمات ناشناخته بمانند و عفونت اتفاق بیفتد.

میوتونی مادرزادی (Myotonia Congenita)
آیا راجع به بزهایی که غش می کنند چیزی شنیده اید؟ این بیماری فقط در حیوانات رخ نمی دهد، بلکه در انسان ها هم دیده می شود. این بیماری ژنتیکی روی جریان یون های کلرید تاثیر می گذارد. یون های کلرید به ماهیچه ها اجازه می دهند که بدانند چه زمانی منقبض و منبسط شوند. این عنوان می تواند موجب سفتی ناگهانی عضلات شود که معمولا بعد از یک مدت طولانی استراحت ایجاد می شود و ماهیچه پاها، دست ها، فک و دیافراگم را تحت تاثیر قرار می دهد. هیچ درمانی جهت این بیماری وجود ندارد. وزرش و حرکات آرام بعد از استراحت می تواند به ماهیچه ها یاری کند با این وجود افراد مبتلا معمولا عمر طولانی و زندگی خوش حالی دارند.

بیماری‌های عجیبی که نامشان را هم نشنیده اید

واژه های کلیدی: اندام | بیماری | مبتلا شدن | بیماری های عجیب | اخبار گوناگون

بیماری‌های عجیبی که نامشان را هم نشنیده اید

بیماری‌های عجیبی که نامشان را هم نشنیده اید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz