غلّه – دانه پرینتر سه بعدی پرینت یک ساختمان

غلّه – دانه: پرینتر سه بعدی پرینت یک ساختمان بزرگترین پرینتر سه بعدی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ۴ علت جهت غیرممکن بودن دیدار روحانی و ترامپ

متحدان منطقه ای آمریکا به طور خاص اسرائیل، عربستان سعودی، امارات متحده عربی به شدت با برگزاری نشستی میان سران آمریکا و کشور عزیزمان ایران مخالف هستند در حالی که

۴ علت جهت غیرممکن بودن دیدار روحانی و ترامپ

۴ علت جهت غیرممکن بودن دیدار روحانی و ترامپ

عبارات مهم : ایران

متحدان منطقه ای آمریکا به طور خاص اسرائیل، عربستان سعودی، امارات متحده عربی به شدت با برگزاری نشستی میان سران آمریکا و کشور عزیزمان ایران مخالف هستند در حالی که بر خلاف آن ها کره جنوبی و تا حد کمتری ژاپن ، ترامپ را به برگزاری نشست با کیم جونگ اون تشویق کردند تا از شروع جنگی که شمال شرق اسیا را ویران می کند جلوگیری کنند.
به گزارش انتخاب، باربارا اسلاوین در axios نوشت: یکی از بااهمیت ترین سوالات بعد از نشست سنگاپور این است که آیا پرزیدنت ترامپ می تواند به چنین پیشرفت مشابهی در برابر کشور عزیزمان ایران دست پیدا کند.

در ادامه این نوشتار آمده است:

۴ علت جهت غیرممکن بودن دیدار روحانی و ترامپ

تصویر بزرگ: احتمال برگزاری چنین نشستی همانند نشست یکسان ترامپ – کیم جونگ اون بی سابقه خواهد بود: هیچ مدیر جمهور آمریکایی بعد از انقلاب کشور عزیزمان ایران نتوانسته با مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران دیداری داشته باشد. حتی باراک اوباما که دولت وی موفق به امضای توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران شد؛ هنگام عبور از راهرو شرکت ملل، مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران از دست دادن با وی خودداری کرد. بنابراین به دلائل زیر امکان شکل گیری چنین دیداری تقریبا غیرممکن است:

در حالی که مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به کشور عزیزمان ایران پیشنهاد توافقی را می دهد که در ازای معکوس سازی سیاست خارجی ایران، تحریم های اولیه آمریکا لغو می شود و عادی سازی روابط شکل می گیرد. ولی آمریکا هیچ استراتژی مشخصی جهت از سرگیری مذاکرات تازه با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ندارد. آن ها در عوض زیاد بر شدت یافتن فشار اقتصادی بر کشور عزیزمان ایران جهت وادارسازی پایتخت کشور عزیزمان ایران به نقض توافق هسته ای تمرکز کرده اند.

متحدان منطقه ای آمریکا به طور خاص اسرائیل، عربستان سعودی، امارات متحده عربی به شدت با برگزاری نشستی میان سران آمریکا و کشور عزیزمان ایران مخالف هستند در حالی که

ایرانی همچنین هیچ تمایلی ندارد با رهبری که به طور یکجانبه از برجام خارج شده است ، دیپلماسی در سطح ارشد برگزار کند. در حالی که کشور عزیزمان ایران به این توافق پای بند بوده هست. کشور عزیزمان ایران همچنان به این توافق پای بند است و در عوض جهت نجات برجام و مقابله با تحریم ها به همکاری با شرکای تجاری اروپایی و آسیایی خود قدم برداشته است.

متحدان منطقه ای آمریکا به طور خاص اسرائیل، عربستان سعودی، امارات متحده عربی به شدت با برگزاری چنین نشستی مخالف هستند در حالی که بر خلاف آن ها کره جنوبی و تا حد کمتری ژاپن ، ترامپ را به برگزاری نشست با کیم جونگ اون تشویق کردند تا از شروع جنگی که شمال شرق اسیا را ویران می کند جلوگیری کنند.

نوع تصمیم گیری در کشور عزیزمان ایران بر خلاف کره شمالی به صورت واحد نیست. تصمیمات نه به وسیله یک فرد که از طریق فرایند اجماع سازی میان نخبگان سیاسی و امنیتی اتخاذ می شود.

۴ علت جهت غیرممکن بودن دیدار روحانی و ترامپ

محور اصلی: روابط بین آمریکا و کشور عزیزمان ایران جهت عبور از موانع و شکاف های موجود تابع یک تصویر نیست بلکه هر گونه تحول و پیشرفت در روابط بین دو کشور به مذاکرات دقیق و کارها اعتماد ساز نیاز خواهد داشت. به همین علت دولت اوباما چند سال طول کشید تا بتواند به برجام دست پیدا کند. این دستاورد تا زمانی که مدیر جمهور مخرب ( ترامپ) در قدرت باشد تکرار یا اصلاح پیدا نخواهد کرد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | برگزاری | آمریکایی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz